آخرین اخبار

٢٨٢۴۶ ۱۵:۴۵ - ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ٧٢ ف

درخواست کره برای میزبانی المپیک 2023

کره شمالی و کره جنوبی برای انجام مذاکره با کمیته بین المللی المپیک برای ارائه پیشنهاد میزبانی مشترک بازی های المپیک تابستانی ۲۰۳۲ موافقت کردند.

درخواست کره برای میزبانی المپیک 2023

به گزارش "با اسپرت" براساس بیانیه مشترک دو کره، مقامات دو کشور قرار است 15 فوریه (26 بهمن) برای بحث و بررسی در مورد میزبانی مشترک این بازی ها در لوزان سوئیس با مقامات کمیته بین المللی المپیک دیدار کنند. 

پیشنهاد میزبانی مشترک برای بازی های 2032 بخشی از توافق گسترده تری است که در جریان سومین نشست سران 2 کشور در ماه سپتامبر در پیونگ یانگ اتخاذ شد. درصورتی که این پیشنهاد محقق شود، اولین بار است که بازی های المپیک در دو کشور برگزار می شود. 
دو طرف همچنین در مورد تشکیل تیم های متحد برای بازی های المپیک و پارالمپیک تابستانی توکیو 2020 موافقت کردند.
 
هنوز مشخص نیست که دو کشور در چه رشته هایی یک تیم اعزام خواهند کرد، اما یک مقام کره جنوبی گفت که تا چند هفته آینده در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد. بعد از جنگ سالهای 1950 تا 1953 در شبه جزیره کره، دو کشور در حالت مخاصمه قرار داشته اند. 
اما بعد از اعزام ورزشکاران و هیات های بلندپایه کره شمالی به المپیک زمستانی 2018 در کره جنوبی، روابط دو کشور بهبود چشمگیری یافت و تیم هاکی روی یخ زنان دو کشور در این بازی ها به رقابت پرداخت.
درخواست کره برای میزبانی المپیک 2023