آخرین اخبار

٢٧١٧۴ ۱۰:۳۰ - ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۶٨ ف

تقلب 258 دونده در چین!

مسابقه دوی نیمه ماراتن در چین با تقلب عجیب ۲۵۸ دونده برگزار شد.

تقلب 258 دونده در چین!

به گزارش "با اسپرت" مسابقه دوی نیمه ماراتن به مسافت 21 کیلومتر در شنژن چین برگزار شد و این در حالی بود که این رقابت تحت تاثیر تقلب تعداد زیادی از شرکت کنندگان قرار گرفت. در این مسابقه که روز پنجشنبه برگزار شد، 258 دونده اقدام به تقلب و کوتاه کردن تقریباً 3 کیلومتری از مسیر کردند، این در حالی بود که دوربین‌های ترافیکی تصاویر همه آنها را ضبط می‌کردند.

در وسط جاده‌ای که مسیر مسابقه در آن تعبیه شده بود، انبوهی از درختان قرار داشت و این دوندگان که هر کدام با محرومیت دو ساله مواجه خواهند شد، از میان آنها عبور کردند و خود را به ورزشکارانی که سه کیلومتر جلوتر از آنها بودند، رساندند. البته همه تقلب صورت گرفته به این صورت نبود؛ به نقل از تسنیم گفته می‌شود 18 دونده با شماره‌های روی سینه جعلی حضور داشتند و سه نفر نیز اقدام به استخدام افراد دیگری به جای خود کرده بودند. حالا قرار است برخی از این افراد حتی محرومیت مادام‌العمر داشته باشند.

سازمان دهندگان این مسابقه بزرگ با محکوم کردن اقدام این دوندگان اعلام کردند: «از نقض قوانین و کارهایی که صورت گرفته، عمیقاً ابراز تاسف می‌کنیم. مسابقه ماراتن به سادگی یک تمرین نیست، بلکه شباهت زیادی به زندگی دارد و هر دونده مسئول کار خودش است.»

تقلب 258 دونده در چین!