آخرین اخبار

٢٧۶٧٩ ۱۶:۰۰ - ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ١٠١ ف

آلکاسر؛ اسلحه مخفی فاور روی پیشانی شالکه

پاکو آلکاسر گلزن اول دورتموند اگر امروز در مقابل شالکه گلزنی کند در فصل جاری به رکورد یک گل در هر 28 دقیقه دست یافته و از این لحاظ بهترین گلزن اروپا خواهد شد.

آلکاسر؛ اسلحه مخفی فاور روی پیشانی شالکه

به گزارش "با اسپرت" پاکو آلکاسر گلزن اسپانیایی بوروسیا دورتموند امروز در جریان دربی ایالت وستفالیا اگر موفق به گلزنی به شالکه شود رکورد گلزنی خود در فصل جاری را به یک گل در هر 28 دقیقه خواهد رساند و از این لحاظ موفق‌ترین گلزن اروپا لقب خواهد گرفت. آلکاسر که در ابتدای فصل جاری به عنوان بازیکن قرضی به دورتموند پیوسته تا اینجا برای زردپوشان آلمانی فوق‌العاده ظاهر شده و مسئولین دورتموند را واداشته تا برای دائمی کردن قرارداد او از هیچ اقدامی فروگذار نکنند.

 کیلین امباپه ستاره‌ی پاری سن ژرمن در فهرست مهاجمینی که بهترین تعداد گل در دقیقه را داشته‌اند نزدیک‌ترین رقیب آلکاسر است. امباپه که در لوشامپیونا 12 گل برای PSG به ثمر رسانده تا کنون رکورد یک گل در هر 69 دقیقه را به ثبت رسانده. نفرات بعدی این فهرست مثل اوبامیانگ و کریستیانو رونالدو رکوردهایی در حدود هر گل در هر 100 دقیقه ثبت کرده‌اند. این آمارها نشان می‌دهد که رکورد یک گل در هر 28 دقیقه‌ی آلکاسر چه رکورد فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

 در وصف درخشش بی‌نظیر آلکاسر برای دورتموند همین بس که او در فصل جاری در بوندس‌لیگا 10 شوت در چهارچوب برای دورتموند زده که همه‌ی آنها به گل تبدیل شده‌اند. به نقل از خبرفوری چیزی که رکورد گلزنی خارق‌العاده‌ی آلکاسر را جالب توجه‌تر می‌کند این است که او تا کنون تنها در دو مسابقه‌ی دورتموند در بوندس‌لیگا از آغاز به میدان رفته است. او در هشت بازی‌ای که تا اینجا برای دورتموند بازی کرده 153 دقیقه به عنوان یار تعویضی در میدان بوده و 123 دقیقه به عنوان بازیکن فیکس. نیمی از گلهای آلکاسر از دقیقه‌ی 80 به بعد به ثمر رسیده و سه تا از گلهای او در وقتهای اضافه‌ی پایان بازی زده شده است.

 اسلحه‌ی مخفی لوسین فاور در دورتموند همچنان برای این تیم می‌درخشد. تا پیش از این هیچ بازیکنی در تاریخ بوندس‌لیگا موفق نشده بوده در شش بازی اول خود درحالیکه به عنوان یار تعویضی به میدان رفته، در هر بازی گلزنی کند.

آلکاسر؛ اسلحه مخفی فاور روی پیشانی شالکه