آخرین اخبار

٣٢٣٢٢ ۱۳:۴۰ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ١١۴ ف

واکنش مربی روس به انتقال آزمون به زنیت

یکی از مربیان مطرح فوتبال روسیه به انتقال سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی از روبین‌کازان به زینت سن‌پترزبورگ واکنش نشان داد.

واکنش مربی روس به انتقال آزمون به زنیت

به گزارش "با اسپرت" آندره تالالااف، مهاجم پیشین فوتبال روسیه و سرمربی کنونی تیم پیونیک ارمنستان گفت: بدون شک قربان بردیف (سرمربی روبین‌کازان) بازیکنان خود را تحت فرهنگ ویژه‌ای پرورش می‌دهد اما در تیم زنیت سن‌پترزبورگ بازیکنان از آزادی عمل بیشتری برخوردار هستند و انتظار حرفه‌ای‌تری از آنها وجود دارد. این فاکتور چیزی نیست که همواره میان تمامی بازیکنان پرورش‌یافته قربان بردیف دیده شود.

وی افزود: بسیاری از بازیکنان تیم‌های فوتبال روسیه فاقد ذهنیت حرفه‌ای هستند اما به طور ویژه‌ای اعتماد به نفس بالایی دارند. از این نظر قربان بردیف یک سرمربی استثنایی است. او به خوبی از واقعیت‌ها و هزینه‌های باشگاهی آگاه است. فرهنگ ویژه‌ای را به بازیکنانش در تمرین‌های گروهی القا می‌کند که می‌توانند موفقیت‌های زیادی را برای تیم‌های خود به ارمغان آورند. بازیکنانی که در تیم خود ستاره نیستند. در تیم‌های تحت هدایت بردیف هر بازیکنی می‌تواند غیبت یک بازیکن دیگر را جبران کند. سردار آزمون نیز با چنین شرایطی به زنیت می‌رود.

به نقل از تسنیم آندره تالالااف در واکنش به این پرسش که آیا انتقال سردار آزمون می‌تواند باعث خروج دریوسی، مهاجم ایتالیایی از ترکیب اصلی تیم زنیت سن‌پترزبورگ شود اظهار داشت: در زنیت طرح‌های مختلفی را پیش‌ می‌برند. سردار آزمون دوست دارد تا در منطقه آزاد بازی کند. او به خاطر سرعت دیوانه‌وارش می‌تواند در نقطه شروع و مسیر حرکتی یکی پس از دیگری را جای بگذارد و باعث امتیازگیری برای تیمش شود. دریوسی زمانی که حریف دارای چند لایه دفاعی است خوب عمل کند. در این میان سبک امتیازگیری و بازی سردار آزمون در سطح بسیار بالاتر و گسترده‌تری قرار دارد و او همچنین در بازی با سر عالی کار می‌کند. حضور سردار آزمون در زنیت سن‌پترربورگ قطعا باعث تغییر کارکرد خط حمله این تیم می‌شود.

واکنش مربی روس به انتقال آزمون به زنیت