آخرین اخبار

٣١٣٢٧ ۱۱:۲۰ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ ٢١۴ ف

تساوی رونالدو و مسی در پنالتی های هدر رفته

رونالدو و بیست و پنجمین ناکامی در گل کردن پنالتی؛ با مسی بی‌حساب شد!

تساوی رونالدو و مسی در پنالتی های هدر رفته

به گزارش "با اسپرت" مهار پنالتی کریس رونالدوی یوونتوسی از سوی دروازه‌بان کیه‌وو در آخرین بازی هفته سری A، بیست و پنجمین ناکامی ستاره پرتغالی در گل کردن پنالتی در دوران حرفه‌ای‌اش را رقم زد و از این نظر او با لیونل مسی، رقیب ازل و ابدی‌اش برابر شد.

رونالدو در هر تیمی پنالتی‌زن اول است اما مسی با اینکه توانایی گل کردن این مدل ضربات را دارد، بارها زدن پنالتی را به هم‌تیمی‌های خودش واگذار کرده و گاهی حتی ضربه را با همکاری امثال سوارس دوضرب زده. 

آمار مساوی 

هر 2 بازیکن تا به حال 25 پنالتی از دست داده‌اند؛ با این تفاوت که مسی 108 و رونالدو 139 پنالتی زده‌اند و به لحاظ میانگین، آمار رونالدو به خاطر کمیت بیش‌تر، بهتر است. به عبارت بهتر، رونالدو 82 درصد از پنالتی‌هایش را گل کرده و از این نظر بالاتر از مسی است چون لیونل موفق شده 76.8 پنالتی‌هایش را به تور برساند.

 آمار تفکیک شده 

در جریان بازی، رونالدو 22 و مسی 24 پنالتی از دست داده‌اند و این آمار در ضربات پنالتی برای مسی یک و برای رونالدو عدد 2 را نشان می‌دهد. وقتی رونالدو در رئال مادرید بود، مسی 14 پنالتی در لباس بارسا و کریس 21 پنالتی در لباس رئال خراب کردند. در رده ملی، آمار ستاره آرژانتینی بهتر است چون او 4 پنالتی خراب کرده؛ در حالی که رونالدو در تیم ملی پرتغال 6 پنالتی از دست داده است. به نقل از نود رونالدو در منچستریونایتد هم 4 پنالتی را هدر داد. پالوپ، دروازه‌بان وقت سویا، تنها دروازه‌بانی است که پنالتی مسی و رونالدو را گرفته و بقیه حداکثر ضربات یکی از این 2 اعجوبه را مهار کرده‌اند.

تساوی رونالدو و مسی در پنالتی های هدر رفته