آخرین اخبار

٢٥٠١٣ ۲۲:۴۰ - ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۴۴٣ ف

امباپه؛ با ارزش ترین بازیکن جهان

گزارش مرکز بین المللی مطالعات ورزشی (CIES) حاکی از آن است که «کیلین امباپه» ستاره جوان باشگاه پاری سن ژرمن به عنوان تنها بازیکن با ارزشی بیش از 200 میلیون یورو، گرانقیمت ترین فوتبالیست حال حاضر جهان است.

امباپه؛ با ارزش ترین بازیکن جهان

به گزارش "با اسپرت" مرکز بین المللی مطالعات ورزشی در تازه ترین گزارش خود، ارزش بازیکنان تراز اول جهان را در تمامی پست ها برآورد کرد و در نتیجه آن، امباپه نه تنها در صدر فهرست مهاجمان بلکه رتبه نخست ارزشمندترین بازیکن جهان را نیز از آن خود کرد.

براساس این گزارش، ارزش مهاجم 19 ساله پاری سن ژرمن در ماه اکتبر 23 میلیون یورو افزایش داشته که موجب پیشی گرفتن وی از «هری کین» مهاجم تیم تاتنهام هاتسپر انگلیس شده است.

امباپه در یک ماه فوق العاده ای که سپری کرده، 7 بار برای تیم پاریسی موفق به گلزنی شده است، یک پاس گل داده و در بازی های ملی هم برای آبی هایی که جام طلایی قهرمانی جهان را بالای سر بردند، گلزنی کرده است.

این در حالی است که اگرچه «لیونل مسی» و «کریستیانو رونالدو» همچنان به روند رو به رشد خود طی سال ها ادامه می دهند اما ظاهرا بالا رفتن سن موجب افول این دو ستاره شده است. به نقل از ایرنا در واقع مسی 31 ساله با ارزشی معادل 170.6 میلیون یورو در رتبه ششم فهرست ارزشمندترین بازیکنان جای دارد و رونالدو 33 ساله با 123.6 میلیون یورو حتی در 10 نام نخست این فهرست دیده نمی شود.

امباپه؛ با ارزش ترین بازیکن جهان