آخرین اخبار

٢۴٧٨٧ ۱۰:۲۰ - ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۴٩ ف

پروین: پرسپولیس نباید در ژاپن گل بخورد

سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از صمیم قلب آرزو می کنم تیم محبوبم پرسپولیس، تیمی که با آن زندگی می کنم، در آسیا قهرمان شود و برای مردم ایران افتخارآفرینی کند.

پروین: پرسپولیس نباید در ژاپن گل بخورد

به گزارش "با اسپرت" علی پروین روز شنبه با اشاره به بازی رفت پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن در مرحله نهایی لیگ قهرمانان آسیا  اظهار داشت: پرسپولیس با غلبه بر تیم پرقدرت السد قطر به این مرحله رسید و حالا باید با تیمی بازی کند که بسیار خطرناک و سرعتی است.

وی افزود: رقیب پرسپولیس به مراتب خطرناک تر از السد قطر است، کاشیما آنتلرز در دو بازی رفت و برگشت مقابل سامسونگ کره جنوبی 6 گل به ثمر رساند و نشان داد از خط حمله خطرناک و زهرداری برخوردار است. این تیم در فاز هجومی و ایجاد موقعیت گل بر روی دروازه حریفان تبحر ویژه ای دارد.

سرمربی سابق پرسپولیس با بیان این که بازی کردن با تیم های شرق آسیا دشوارتر است، یادآور شد: این موضوع از زمان بازیگری من هم وجود داشت. وقتی بازی یا مربیگری می کردم همیشه تیم های عربی حاشیه خلیج فارس را به راحتی شکست می دادیم اما رقیبان اصلی و دشوار ما تیم های کره جنوبی و ژاپن بودند که همواره رقابت سختی با آن ها داشتیم.

پروین همچنین گفت: پرسپولیس در ژاپن نباید گلی دریافت کند، این باید برای تیم برانکو اولویت باشد. اگر آن ها بتوانند بدون گل خورده از این بازی به سلامت بگذرند در تهران می توانند برگ زرینی را به تالار افتخارات باشگاه پرسپولیس اضافه کنند.

او با تمجید از عملکرد بازیکنان فعلی پرسپولیس تصریح کرد: آن ها با غیرت و تعصب نشان دادند که می توانند روزهای بزرگی را برای خود و پرسپولیس رقم بزنند. در ابتدای فصل و با جدایی تعدادی از بازیکنان و محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل انتقالات هیچکس فکر نمی کرد این تیم اینگونه خوب و قدرتمند ظاهر شود، خیلی ها بر این تصور بودند این تیم نه در لیگ برتر و نه در لیگ قهرمانان آسیا به موفقیت نمی رسد اما بازیکنان پرسپولیس تمامی معادلات را به هم زدند و کاری کردند تا غیبت هیچ کدام از بازیکنانی که از جمع قرمز پوشان رفتند، احساس نشود.

پروین در پاسخ به این پرسش که پرسپولیس می تواند قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود یا خیر به ایرنا گفت: آرزوی من از صمیم قلب این است پرسپولیس، تیم محبوبم، تیمی که با آن زندگی می کنم به قهرمانی در آسیا برسد و برای مردم ایران یک افتخار بزرگ به ارمغان آورد. پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ و بازیکنانش توانایی انجام این کار بزرگ را دارند.

وی درباره انتخاب حشمت مهاجرانی به عنوان برترین سرمربی تاریخ جام ملت های آسیا نیز اظهار داشت: حشمت خان به آن چه استحقاقش را داشت رسید و من به این مرد بزرگ تبریک می گویم.

پروین اضافه کرد: مهاجرانی علاوه بر این که برای بازیکنان مربی بود، همچون یک پدر رفتار می کرد و درس های زیادی از او گرفتیم و علاقه زیادی به او دارم و تا ابد خودم را مدیونش می دانم.

وی ادامه داد: حتی همسرم همیشه به من می گوید؛ «حشمت مهاجرانی نقش مهم و تاثیرگذاری در زندگی ات داشت و چنانچه این مرد بزرگ نبود شاید هیچ وقت به علی پروین تبدیل نمی شدی.»

پروین: پرسپولیس نباید در ژاپن گل بخورد