آخرین اخبار

٣١٩٧٣ ۱۴:۳۰ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ١٥۶ ف

آشنایی با مربیان فینال جام ملتهای آسیا

تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) در فاصله 2 روز مانده تا فینال هفدهمین دوره جام ملت های آسیا، در گزارشی به بررسی سوابق سرمربیان 2 تیم ژاپن و قطر پرداخت.

آشنایی با مربیان فینال جام ملتهای آسیا

به گزارش "با اسپرت" ای اف سی روز چهارشنبه نوشت: فینال جام ملت های 2019 آسیا نه تنها ژاپن و قطر را روبروی یکدیگر قرار می دهد بلکه آوردگاهی است برای نبرد 2 سرمربی با تجربه و با انگیزه که تیم های تحت هدایتشان را به سلامت به فینال معتبرترین رقابت ملی قاره کهن رسانده اند.
در یک سوی میدان، قطری ها «فلیکس سانچز» را در اختیار دارند؛ سرمربی که به لطف سپری کردن چندین دوره به عنوان سرمربی در گروه های سنی مختلف در کشورهای غرب آسیا، ضمن کشف استعدادهایی همچون «اکرم عفیف» و «المعز علی»، روند پیشرفت آنها را به دقت روند پیشرفت زیر نظر گرفت.
مرد 43 ساله بومی بارسلونای اسپانیا پیش از پذیرش سکان هدایت تیم زیر 19 ساله های قطر و شکست کره شمالی در فینال رقابت های قهرمانی آسیا در سال 2014، در سال 2006 به آکادمی اسپایر (مجهزترین کمپ ورزشی قطر) ملحق شد.
در ادامه کار، سانچز در سال 2017 جانشین «خورخه فوساتی» روی نیمکت داغ تیم ملی قطر شد؛ سمتی که حالا می تواند آن را با افتخار آفرینی به همراه تیم زیر 23 ساله های این کشور و کسب مقام سوم رقابت های قهرمانی 2018 آسیا، تلفیق کند.
در سوی دیگر، «هجیمه موریاسو» با سابقه قهرمانی در جام ملت های 1992 آسیا قرار دارد؛ تورنمنتی که در جریان آن، هافبک آن روزهای سامورایی های آبی پیش از اینکه بازی فینال را به دلیل محرومیت از دست دهد، عملکردی قابل توجه از خود به نمایش گذاشته بود.
عمده دوران فوتبالی مرد 50 ساله نیمکت آبی ها در عرصه باشگاهی، در تیم ژاپنی سانفریس هیروشیما سپری شد، جایی که پس از تقریبا 300 بازی به سمت سرمربی آن منصوب شد و به همراه این تیم در فاصله سال های 2012 تا 2017 سه عنوان معتبر باشگاهی را کسب کرد.
به نقل از ایرنا موریاسو که همانند سانچز سابقه هدایت تیم زیر 23 ساله های کشورش را نیز در کارنامه دارد؛ در جام جهانی 2018 روسیه به عنوان دستیار در کنار «آکیرو نیشینو» سرمربی پیشین این تیم فعالیت کرد و در جولای همان سال به عنوان جانشین وی، روی نیمکت سامورایی ها نشست.
اطلاعات این 2 سرمربی از قرار زیر است: 

فلیکس سانچز: سرمربی قطر
آغاز فعالیت در این تیم: جولای 2017
عناوین پیشین در جام ملت های آسیا: قهرمانی با تیم زیر 19 ساله های قطر در سال2014
دانستنی های جالب:
سانچز پیش از رفتن به قطر، سرمربی تیم جوانان بارسلونا موسوم به «لاماسیا» بوده است.

هجیمه موریاسو: سرمربی ژاپن
آغاز فعالیت: جولای 2018
عناوین پیشین در جام ملت های آسیا: قهرمانی در سال 1992
دانستنی های جالب:
در صورتی که ژاپن بتواند در فینال قطر را شکست دهد، موریاسیو نخستین فردی لقب خواهد گرفت که هم به عنوان بازیکن و هم در کسوت سرمربی موفق به فتح عنوان قهرمانی آسیا شده است.

آشنایی با مربیان فینال جام ملتهای آسیا